„Czytać, nie czytać… – książka i jej rola w życiu współczesnego człowieka” -lekcja biblioteczna

5 kwietnia oraz 13 czerwca odwiedzili nas uczniowie klasy VIII b oraz VIII a  ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu. Młodzież uczestniczyła w lekcji pt.  „Czytać, nie czytać… - książka i jej rola w życiu współczesnego człowieka”. Tradycyjnie na początku odbyła się część dotycząca funkcjonowania biblioteki oraz korzystania z jej zbiorów.  Następnie odbyła się rozmowa dotycząca książek. Wspólnie zastanawialiśmy się, jaki jest obecnie stosunek młodych ludzi do książek oraz jakie korzyści mogą wyniknąć z ich czytania . Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, które miały za zadanie stworzenie plakatu promującego czytanie.  Powstały zaskakujące prace plastyczne ukazujące wartość czytania książek. Doszliśmy do wniosku, że jednak warto czytać , gdyż czytanie książek  m.in.: wzbogaca język i słownictwo, jest doskonałą gimnastyką dla umysłu, dostarcza wiedzy i informacji, pobudza kreatywność, jest znakomitą formą relaksu.