Biblioteka Gminna

w Podegrodziu

Get Adobe Flash player

UWAGA: nieczynne Filie

SZANOWNY CZYTELNIKU

INFORMUJEMY, ŻE FILIE BIBLIOTEKI GMINNEJ W PODEGRODZIU:

BRZEZNA, OLSZANA, GOSTWICA BĘDĄ NIECZYNNE DO 29.10.2021 R.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

o nas

Publiczna Biblioteka w Podegrodziu

W celu popularyzacji książki i upowszechniania czytelnictwa Biblioteka Gminna organizuje:
- Całoroczny konkurs na najlepszego czytelnika
- Konkursy poświęcone Janowi Pawłowi II
- Konkurs literacki poświęcony osobie i nauce Jana Pawła II
- Okolicznościowe wystawy
- Lekcje biblioteczne w bibliotece i muzeum regionalnym i pogadanki o folklorze i historii regionu Lachów Podegrodzkich oraz o archeologii Podegrodzia i okolic Nowego Sącza
- Kiermasze książek
- Spotkania autorskie
- Jesienne spotkania z poezją
- Cotygodniowe spotkania w czytelni biblioteki i kącikach czytelniczych w filiach bibliotecznych z przedszkolakami w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom
- Wakacje z biblioteką

Za pracę z dziećmi i młodzieżą Biblioteka Gminna w Podegrodziu w roku 2006 otrzymała Wielki Laur Piękniejszej Strony Świata

kontakt

Biblioteka Gminna w Podegrodziu

33-386 Podegrodzie

Podegrodzie 525


tel. (018) 44-41-347

tel. +48 798 864 762

 

 

kontakt z Filiami: +48 517 083 164


http://www.biblioteka.podegrodzie.net
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Historia

Biblioteka Gminna w Podegrodziu powstała na podstawie dekretu z dnia 17.IV 1946 roku „O bibliotekach i opiece nad zbiorami bibliotecznymi” został utworzony w 1946 roku punkt biblioteczny w Stadłach, jako pierwszy na terenie powiatu nowosądeckiego, prowadzony przez kierownika Szkoły Podstawowej Kazimierza Pisarskiego. W Podegrodziu punkt biblioteczny założono 1 marca 1948r przy Szkole Podstawowej w Podegrodziu, z którego powstała w roku 1949 Gminna Biblioteka Pierwszym kierownikiem punktu, a później Gminnej Biblioteki była Zofia Majewska nauczycielka Szkoły Podstawowej w Podegrodziu. Lokal na Gminną Bibliotekę wynajęto u Tomasza Łatki, mieszkańca wsi Podegrodzie.

Księgozbiór biblioteki liczył 50 książek . Ogólna liczba czytelników wynosiła 40 osób, w tym młodzieży 24 a dorosłych 16 osób. Pod koniec 1948 roku zakupiono z funduszu gminnego 30 książek oraz pierwszą szafę na książki. Z przydziału Powiatowej Biblioteki otrzymano 500 książek . Księgozbiór biblioteki stale się powiększał, z dotacji Ministerstwa Oświaty, oraz z przydziału Powiatowej Biblioteki. Stan Księgozbioru na dzień 31 grudnia 1949 roku wynosił 976 książek.

Od 1 IV 1951 r kierownikiem Gminnej Biblioteki w Podegrodziu została Zofia Chrząstowska, która pełniła tę funkcję do 15 stycznia 1981r. Z dniem 15 stycznia 1981r kierownictwo biblioteki objęła mgr Maria Szewczyk.

W 1955 roku zmieniono nazwę biblioteki na Gromadzka Biblioteka Publiczna w Podegrodziu. W ramach biblioteki powstało 13 punktów bibliotecznych we wsiach: Brzezna, Brzezna-Litacz, Rogi ,Stadła, Naszacowice, Mokra Wieś, Olszana, Olszanka, Juraszowa, Chochorowice, Gostwica, Długołęka, Podrzecze.

Rok 1974 był rokiem znaczącym dla biblioteki, ulega zmianie nazwa biblioteki na Biblioteka Publiczna Gminy Podegrodzie , przeniesiono bibliotekę do Domu Kultury, gdzie otrzymała lokal składający się z trzech sal. Rok 1974 przynosi bibliotece statut.

Obecnie biblioteka nosi nazwę Biblioteka Gminna w Podegrodziu zajmuje trzy pomieszczenia na I piętrze w budynku Domu Kultury. Wystrój wnętrz nawiązuje do kultury podegrodzkiej i wyraża się w haftach, rysunkach, rzeźbie, tkaninie.

Zbiory biblioteczne Biblioteki Gminnej w Podegrodziu obejmują literaturę piękną polską i obcą , literaturę dzieci i młodzieży , popularno –naukową , regionalia .

Biblioteka Gminna w Podegrodziu posiada czytelnię a filie biblioteczne kąciki czytelnicze, gdzie czytelnicy i osoby odwiedzające bibliotekę mogą korzystać z czasopism i zbiorów udostępnianych na miejscu.

Od roku 2004 Biblioteka w Podegrodziu posiada kącik internetowy złożony z trzech stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Od 2004 roku biblioteka prowadzi działania związane z komputeryzacją, wprowadzanie książek ( program MAK) i tworzenie katalogów elektronicznych.

Baza Biblioteki Gminnej jest dostępna w Internecie w katalogu elektronicznym FITKAR

Działalność Biblioteki Gminnej W Podegrodziu nadąża za „duchem czasu”. Pozytywne zmiany następują przede wszystkim w zakresie czytelnictwa , gdyż wykazy statystyki roczne mówią o wzrastającej liczbie czytelników korzystających z różnych form działalności biblioteki, gdzie mają dostęp do informacji, dobrej książki dla siebie, swoich dzieci i niepełnosprawnej sąsiadki. W Bibliotece Gminnej w Podegrodziu można się zakupić bieżącą prasę i czasopisma.

W 2006 roku Biblioteka Gminna w Podegrodziu przystąpiła do utworzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną sieci punktów informacyjnych tworzonych w bibliotekach publicznych województwa małopolskiego pod nazwą Małopolskie Euro Info.

Sieć ma na celu udostępnienie mieszkańcom aktualnej i obiektywnej informacji na temat Unii Europejskiej. Biblioteka w Podegrodziu jest miejscem, gdzie każdy może uzyskać szybką informację poprzez źródła dostępne w Internecie oraz przez fachowe publikacje i broszury informacyjne udostępniane w czytelni biblioteki.



Filia Biblioteki Gminnej w Gostwicy

Filia Biblioteki Gminnej w Gostwicy powstała 2 stycznia 1956 roku, księgozbiór liczył 500 woluminów. Obecnie filia zajmuje jedno pomieszczenie przy Szkole Podstawowej w Gostwicy.





 

tel. kontaktowy:     +48 517 083 164


Godziny pracy:

Środa 9:00 - 13:00

Piątek 13:00 - 17:00

 

 



 

ZAPRASZAMY

Filia Biblioteki Gminnej w Brzeznej

Filia Biblioteki Gminnej w Brzeznej powstała 21 maja 1987 roku mieści się w budynku prywatnym.



 

 

tel. kontaktowy:     +48 517 083 164

Godziny pracy:

 

Środa 14:00 - 17:00

Czwartek 11:00 - 18:00

 

 

ZAPRASZAMY

 

Filia Biblioteki Gminnej w Olszanie

Filia Biblioteki Gminnej w Olszanie powstała 7 stycznia 1957 roku, księgozbiór liczył 347woluminów . Filia mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Olszanie.

Od 1 października 2007 w Bibliotece Gminnej Filia Olszana uruchomiono kącik internetowy z jednym stanowiskiem komputerowym .Czytelnicy i mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.









 

tel. kontaktowy:     +48 517 083 164

Godziny pracy:

Poniedziałek 9:00 - 17:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Piątek 9:00 - 12:00

 

ZAPRASZAMY

Cała Polska czyta dzieciom -i My też-28.04.2015r.

28.04.2015r. maluszki z przedszkola zapoznały się na Bajkowym Poranku w bibliotece Gminnej Filia Olszana z kolejnymi przygodami przyjaciół z bajkowego lasu. Tym razem był to mały wilczek Nikodem, który wybrał się sam na wyprawę do lasu i zastała go noc. Nasz główny bohater, jak się domyślacie zabłądził, lecz spotkał w lesie sowę Pelagię- mądrą głowę, która zaopiekowała się nim i pomogła mu wrócić do domu, do mamy. Oj wiele nauczyliśmy się z książki pt. „Zagubiony wilczek”, chociażby tego, że nie wybieramy się do lasu sami, a już na pewno nie gdy zbliża się noc, bo wtedy w lesie wszystko wygląda tak samo i łatwo wtedy zabłądzić. Zajęcia zakończyliśmy wspólną rozmową oraz zabawą ruchową „Wilczek”.

Muzeum

Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich w Podegrodziu jest największą na Sądecczyźnie regionalną placówką powstałą ze zbiorów prywatnej kolekcji, jest filią Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

 
Ekspozycja poświęcona jest tradycyjnej kulturze materialnej regionu lachowskiego. Prezentowana jest również współczesna sztuka ludowa oraz plastyka obrzędowa. Eksponowane są oryginalne świąteczne stroje podegrodzkie. Wystawę etnograficzną w muzeum uzupełnia ekspozycja archiwalnych zdjęć wiejskiego fotografa Wojciecha Migacza żyjącego w Gostwicy w latach 1874-1944. Osobny zakres tematyczny prezentuje wystawa pt. Archeologia Podegrodzia i okolic Nowego Sącza

Osoby zwiedzające to dzieci, młodzież i dorośli nie tylko z gminy Podegrodzie ale z całej Polski i z zagranicy.

Muzeum czynne w godzinach otwarcia Biblioteki Publicznej w Podegrodziu.

 Zapraszamy do fotogalerii

 

Czytanie dzieciom „Biblioteka w świecie legend” – 27.04.2016r

 

Dnia 27.04.2016 roku  po raz kolejny odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Gminnego Przedszkola..Spotkanie rozpoczęliśmy od ułożenia z literek nazwy miasta o którym będzie czytana legenda. Dzieci świetnie poradzili  sobie z zadaniem. Następnie wspólnie  zaznaczyliśmy na mapie polski Poznań oraz  dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  legendy  pt. ,,Poznańskie koziołki”, przeżywając losy głównych bohaterów oraz odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu.  Dzieci wykonały także przepiękne koziołki. Nie zabrakło również zabawy ruchowej. Dzieciaki  wcielając się w role koziołków wybrały się do ogrodu, gdzie niespodziewanie czekała ich niespodzianka. Na zakończenie obejrzeli krótki film oraz otrzymali słodki poczęstunek.

 

 

Czytanie dzieciom – dinozaury w bibliotece -17.05.2017r.

W środę 17.05.2017 roku prowadziliśmy kolejne zajęcia Głośnego Czytania. Do biblioteki przyszły na czytanie maluszki z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu. Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i dzisiejsze spotkanie poświęcić  tej tematyce.  Na początku dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematyką spotkania oraz oglądały ilustracje, prezentację multimedialną i słuchały odgłosów  z Parku Jurajskiego. Żeby dowiedzieć się więcej o bohaterach naszego spotkania, przeczytaliśmy opowiadanie „ Narodziny Dinusia”.  Małym miłośnikom dinozaurów najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło wspólne wykonanie ,,prehistorycznego gada”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Szanowni czytelnicy - informacja odnośnie RODO

Szanowni Czytelnicy,

Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż:

1.      Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Gminna w Podegrodziu, 33-386 Podegrodzie 525.

2.      Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Biblioteki Gminnej w Podegrodziu pod adresem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.      Zbierane dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).

4.      Przetwarzanie danych osobowych w Bibliotece odbywa się wyłącznie do celów związanych
z działalnością biblioteki, tj. w celu:

·     rejestracji czytelnika, umożliwiającej pełne korzystnie z usług Biblioteki (wypożyczanie, zamówienia księgozbioru drogą elektroniczną itp.);

·         udostępniania materiałów bibliotecznych;

·         statystyki;

·         promocji czytelnictwa i biblioteki;

·         windykacji.

5.      W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celu wskazanym w pkt. 3 dane osobowe mogą być udostępniane firmie świadczącej usługę IT na rzecz biblioteki na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

6.      Dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

7.      Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia, a także prawo do ograniczenia przetwarzania danych, wykreślenia z rejestru czytelników w dowolnym momencie (po uregulowaniu zobowiązań wobec biblioteki - zwrocie wypożyczonych materiałów oraz ewentualnych opłat).

8.      Usunięcie danych dokonywane jest na pisemny wniosek czytelnika.

9.      Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego GIODO. www.giodo.gov.pl.

 

 

 

Wakacje 2018

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że Biblioteka Gminna w Podegrodziu w miesiącach lipiec – sierpień będzie czynna w godz. od  7.30 do 15.00.

Filie w Brzeznej, Olszanie, Gostwicy będą nieczynne od 9 do 31 lipca 2018 roku z powodu urlopu pracownika.

Bezpieczeństwo epidemiczne w bibliotekach

W związku z koniecznością przerwania łańcucha transmisji koronawirusa podjęto w Polsce decyzję o zamknięciu bibliotek do odwołania. Biblioteki od 13 marca nie mogą prowadzić czytelń oraz wypożyczalni, w tym przyjmować wypożyczonych egzemplarzy. Biblioteka Narodowa przekazuje poniżej zalecenia dotyczące traktowania wypożyczonych egzemplarzy po odwołaniu stanu epidemii w Polsce i wznowieniu pracy bibliotek.

Wirus SARS-CoV-2 może przetrwać przez pewien czas (do 5 dni) poza organizmem ludzkim, dlatego możliwe jest także powierzchowne skażenie publikacji.

Zaleca się stosowanie następujących zasad postępowania ze zbiorami bibliotecznymi powracającymi do bibliotek:

  • egzemplarze wypożyczone do domu winien przyjmować personel zaopatrzony w rękawiczki lateksowe lub nitrylowe,
  • ograniczyć bezpośredni kontakt z egzemplarzem do jego identyfikacji,
  • nie wolno dezynfekować zwracanych publikacji preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu,
  • przyjęte egzemplarze należy poddać kwarantannie na okres 10 dni do 2 tygodni,
  • dezynfekować powierzchnie będące w kontakcie ze zwracanymi materiałami przez mycie detergentem lub preparatami dezynfekcyjnymi, zawierającymi alkohol w stężeniu minimum 60%,
  • w przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny na 10 dni do 2 tygodni i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.

Wyłączenie z użytkowania na czas kwarantanny wszystkich egzemplarzy zwracanych po zakończeniu okresu zamknięcia bibliotek powinno zapewnić bezpieczeństwo wykonywanej pracy.

Należy także przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa:

  • prawidłowe mycie rąk wodą z mydłem przez minimum 30 sekund,
  • unikanie dotykania twarzy (oczu, nosa, ust),
  • zachowanie bezpiecznej odległości (od 1 do 2 metrów) od innych osób,
  • zasłanianie ust i nosa chusteczką jednorazową, jeśli kicha się lub kaszle, a następnie wyrzucanie takiej chusteczki,
  • zwrócenie się o pomoc medyczną (najpierw telefonicznie) w przypadku zauważenia u siebie objawów choroby o charakterze wirusowym (gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu).

Szanowny czytelniku

 Szanowny Czytelniku        

 Jeśli masz objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy - zostań w domu!

Godziny otwarcia Biblioteki:

Poniedziałek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Wtorek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Środa

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Czwartek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Piątek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

 

Czytelnia Biblioteki, Dział Zbiorów Regionalnych oraz filia w Brzeznej i Olszanie  zostaną otwarte w późniejszym terminie.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 18 444 13 47

 Staramy się, zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa dla pracowników inaszych czytelników.

 Zwrot książek odbywać się będzie przy specjalnie przygotowanym stanowisku w korytarzu Biblioteki.

 

Przed wejściem do Biblioteki należy zdezynfekować dłonie.

 Prosimy o stosowanie się do zaleceń:

  • w Bibliotece mogą przebywać jednocześnie 3 osoby
  • należy zachować bezpieczny odstęp – minimum 2 metry
  • obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust
  • należy korzystać z przygotowanego płynu dezynfekującego
  • Przed przyjściem do biblioteki prosimy o przygotowanie listy książek lub zarezerwowanie ich on-line poprzez katalog

 

Dzień Bibliotekarza

Drodzy Bibliotekarze!

W dniu Waszego święta życzymy Wam więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy i tego, byście nigdy nie zapominali, jak ważne i cenne jest to, co robicie! Dziękujemy też za Wasze zaangażowanie i za to, że tak dzielnie pomagacie nam realizować projekt „Mała książka wielki człowiek”.

Biblioteka wznawia działalność

 BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ:

 Od dnia 14 maja 2020 r.  Biblioteka Gminna w Podegrodziu oraz Filia w Gostwicy

wznawiają swoją działalność. Filie w Brzeznej i Olszanie zostaną otwarte w późniejszym

terminie.

 

Szanowny Czytelniku

 

 Jeśli masz objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy - zostań w domu!

 

Godziny otwarcia Biblioteki:

Poniedziałek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Wtorek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Środa

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Czwartek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

Piątek

7:30 – 18:00

przerwa dezynfekcyjna 13:00 – 13:30

 

 Czytelnia Biblioteki, Dział Zbiorów Regionalnych oraz filia w Brzeznej i Olszanie

zostaną otwarte w późniejszym terminie.

 

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 18 444 13 47.

 

Staramy się, zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa dla pracowników

i naszych czytelników.

 

Zwrot książek odbywać się będzie przy specjalnie przygotowanym stanowisk

w korytarzu Biblioteki.

 

Przed wejściem do Biblioteki należy zdezynfekować dłonie.

 

Prosimy o stosowanie się do zaleceń:

  • w Bibliotece mogą przebywać jednocześnie 3 osoby
  • należy zachować bezpieczny odstęp – minimum 2 metry
  • obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust
  • należy korzystać z przygotowanego płynu dezynfekującego
  • przed przyjściem do biblioteki prosimy o przygotowanie listy książek lub zarezerwowanie ich on-line poprzez katalog.

STULECIE URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

 „WYMAGAJCIE OD SIEBIE CHOĆBY

 INNI OD WAS NIE  WYMAGALI”

 W 100 ROCZNICĘ URODZIN JANA PAWŁA II, BIBLIOTEKA GMINNA
W PODEGRODZIU SERDECZNIE ZAPRASZA DO KRZYSTANIA
Z  RÓŻNORODNEGO KSIĘGOZBIORU O ŻYCIU, PONTYFIKACIE
I TWÓRCZOŚCI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. DOSTĘPNE DO
WYPOŻYCZENIA SĄ PIĘKNIE ILUSTROWANE ALBUMY Z KAŻDEGO
ROKU POSŁUGIWANIA NA STOLICY APOSTOLSKIEJ,
KOMIKSY DLA DZIECI O ŻYCIU JANA PAWŁA II,
JAK RÓWNIEŻ KSIĄŻKI NAPISANE PRZEZ OJCA ŚWIĘTEGO:
ENCYKLIKI, PIELGRZYMKI DO OJCZYZNY I WIELE  INNYCH.

 

Godziny pracy Filii Biblioteki Gminnej

Biblioteka Gminna Filia w Olszanie


serdecznie zaprasza

Poniedziałek 900 - 1700
Wtorek 800 - 1600

(Nowe godziny otwarcia związane są z sytuacją epidemii koronawirusa i będą obowiązywać do odwołania)

Biblioteka Gminna Filia w Gostwicy


serdecznie zaprasza

Środa 800 - 1200
Piątek 900 - 1700

(Nowe godziny otwarcia związane są z sytuacją epidemii koronawirusa i będą obowiązywać do odwołania)

Biblioteka Gminna Filia w Brzeznej


serdecznie zaprasza

Środa 1300 - 1700
Czwartek 900 - 1700

(Nowe godziny otwarcia związane są z sytuacją epidemii koronawirusa i będą obowiązywać do odwołania)

UWAGA

 UWAGA


Informujemy, że w dniach:
od 7 listopada 2020 do 29 listopada 2020 r.


zawieszona zostaje działalność Biblioteki Gminnej w Podegrodziu wraz z filiami.

 

Terminy zwrotów będą automatycznie przedłużane o 30 dni.


Zachęcamy do korzystania z darmowych zasobów bibliotek cyfrowych: Polona i Wolne lektury.

 

Komunikaty dotyczące funkcjonowania Biblioteki będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

UWAGA 12.2020

UWAGA

 

BIBLIOTEKA OTWARTA – ZAPRASZAMY


- OD 02 GRUDNIA 2020 r.
DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI GMINNEJ W PODEGRODZIU WRAZ Z FILIAMI
                                                        
ZOSTAJE WZNOWIONA


JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE WPROWADZONE ZOSTAJĄ
LIMITY OSÓB W BUDYNKU BIBLIOTEKI:

MAKSYMALNIE 1 OSOBA NA STANOWISKU ZWROTÓW / WYPOŻYCZEŃ

WPROWADZONA ZOSTAJE TAKŻE KSIĄŻKA NA TELEFON

- czytelnik może zamówić wybrane pozycje książkowe telefonicznie: 18 4441347 lub 798-864-762, nr. telefonu do Filii Bibliotecznych 517-083-164


- Jeśli pozycje będą dostępne, bibliotekarz poda termin odbioru zamówienia,


Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

“Książka na telefon” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu: codziennie od 7:30 do 18:00

„Książka na telefon” w Filii Brzezna: Środa od 13:00 do 17:00, Czwartek  od 9:00 do 17:00

„Książka na telefon” w Filii Gostwica: Środa od 8:00 do 12:00, Piątek  od 9:00 do 17:00

„Książka na telefon” w Filii Olszana: Poniedziałek od 9:00 do17:00Wtorek od 8:00 do 16:00

Informacja 23.08.2021

Szanowni Czytelnicy

INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH

OD 23.08.2021 r. do 03.09.2021 r.

BIBLIOTEKA CZYNNA DO GODZ.: 15.00

Kampania „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Kampania „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu 
Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka.

       Biblioteka Gminna w Podegrodziu wraz z filiami w Brzeznej, Gostwicy i Olszanie po raz czwarty przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.  Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Podkategorie