Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki

SZANOWNI CZYTELNICY !

BIBLIOTEKA GMINNA - FILIA W BRZEZNEJ PRZENIESIONA JEST DO NOWEGO LOKALU

ZAPRASZAMY DO BUDYNKU BYŁEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ w BRZEZNEJ

Wejście od strony drogi, wjazd windą II piętro.

BIBLIOTEKA OTWARTA:

ŚRODA od 14.00 do 17.00
CZWARTEK od 11.00 do 18.00

Wolnelektury

Szanowni Czytelnicy w tym trudnym czasie,

kiedy biblioteki są zamknięte, zachęcamy

do czytania książek (lektur szkolnych)

na stronie Biblioteki internetowej - wolnelektury.pl.

MUZYCZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

13 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rogach odbyło się spotkanie autorskie w ramach projektu Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Partnerstwa dla Książki pt. “Muzyczne Podróże po Literaturze”. W podróż tę uczniów klas IV-VIII zabrali nas nasi wspaniali goście : Anna Czerwińska Rydel - muzyk, pedagog, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej oraz dr hab. Paweł Rydel - pianista, kierownik Katedry Fortepianu Gdańskiej Akademii Muzycznej. Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Pani Anna opowiedziała o swojej pracy nad książką, przybliżyła postać min. Janusza Korczaka, Fryderyka Chopina a także czytała fragmenty książki. Uczniowie zadawali wiele pytań, więc z pewnością sięgną po te fascynujące opowieści o sile marzeń i ich realizacji; o podejmowaniu trudnych decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji. Nasi goście sprawili, że dzięki nim przenieśliśmy się w świat muzyki Chopina. Poznaliśmy miejsca w których dorastał nasz najwybitniejszy kompozytor, jego rodzinę. "Muzyczną Podróż po Literaturze" zakończyliśmy koncertem najbardziej znanych utworów Chopina w wykonaniu pianisty Pawła Rydla.

„Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

Biblioteka Gminna w Podegrodziu bierze udział w Projekcie „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Głównym celem projektów Sieć na kulturę jest:                                                                   - podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń  oraz dostęp do materiałów edukacyjnych ,

- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,

- wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu realizuje projekt w ramach ścieżki szkoleniowej „Bezpieczne zachowania w sieci”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Spacerkiem po Polsce…”

Biblioteka Gminna w Podegrodziu w miesiącach marzec – kwiecień 2021 roku zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I- III szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ciekawe, piękne, charakterystyczne lub zabytkowe miejsca Polski. Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych dowolną techniką płaską. Powołana  Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Ruchała, Kinga Chebda, Teofila Sarna postanowiła przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia :

Nagrody:

I miejsce: Jakub Pawlik

II miejsce: Jan Pietrzyk

III miejsce: Karolina Dyrek

Wyróżnienia:

Karolina Jodłowska, Karina Borysevich, Maciej Potoniec, Michał Zaryczny, Patrycja Niemiec

Nagrody specjalne Komisji:

Alicja Jodłowska, Michał Bodziony, Krystian Wojnarowski

Gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami artystycznymi, jak również wrażliwością na piękno naszej Ojczyzny, znajomością zabytków, miejsc charakterystycznych jak i tych mniej znanych, lecz równie niezwykłych.

O sposobie przekazania dyplomów i nagród poinformujemy telefonicznie uczestników konkursu.

SZANOWNY CZYTELNIKU

INFORMUJEMY ŻE FILIE BIBLIOTEKI GMINNEJ W PODEGRODZIU :
  BRZEZNA., OLSZANA ,GOSTWICA BĘDĄ NIECZYNNE DO 29.10.2021R
                ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY