MUZYCZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

13 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rogach odbyło się spotkanie autorskie w ramach projektu Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Partnerstwa dla Książki pt. “Muzyczne Podróże po Literaturze”. W podróż tę uczniów klas IV-VIII zabrali nas nasi wspaniali goście : Anna Czerwińska Rydel - muzyk, pedagog, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej oraz dr hab. Paweł Rydel - pianista, kierownik Katedry Fortepianu Gdańskiej Akademii Muzycznej. Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Pani Anna opowiedziała o swojej pracy nad książką, przybliżyła postać min. Janusza Korczaka, Fryderyka Chopina a także czytała fragmenty książki. Uczniowie zadawali wiele pytań, więc z pewnością sięgną po te fascynujące opowieści o sile marzeń i ich realizacji; o podejmowaniu trudnych decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji. Nasi goście sprawili, że dzięki nim przenieśliśmy się w świat muzyki Chopina. Poznaliśmy miejsca w których dorastał nasz najwybitniejszy kompozytor, jego rodzinę. "Muzyczną Podróż po Literaturze" zakończyliśmy koncertem najbardziej znanych utworów Chopina w wykonaniu pianisty Pawła Rydla.