Światowy Dzień Książki - Warsztaty robienia róż - 25.04.2022r

Światowy Dzień Książki - Warsztaty robienia róż - 25.04.2022r

„Towarzyszy człowiekowi od wielu wieków, jest symbolem mądrości i inteligencji. Wielu nie wyobraża sobie bez niej wypoczynku. Oczywiście, jest tu mowa o Książce, która dziś obchodzi swoje święto”.
W dniu 25 kwietnia na odchody Światowego Dnia Książki zaprosiłyśmy uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Długołęce- Świerkli. Wspólnie dowiedzieliśmy się kto i kiedy zainicjował to święto, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się w tym dniu , książką i różą. Następnie bibliotekarka  przeczytała prośbę skierowaną od książek do dzieci, po czym wspólnie rozwiązaliśmy  krzyżówkę, która przybliżyła nam informacje na temat budowy książki. Niemałe emocje wzbudziły „warsztaty robienia róż”, które poprowadziła pani Bronisława Pasiut, wieloletni czytelnik i przyjaciel Biblioteki Gminnej w Podegrodziu.
Dziękujemy pani Bronisławie za to że zechciała do nas przyjść i podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.