Wakacje w Bibliotece 2023 rok

Od 10 do 14 lipca 2023r. w naszej Bibliotece odbywały się wakacyjne zajęcia, podczas których dzieci wzięły udział w licznych zabawach literackich, plastycznych, ruchowych. Powstała ciekawa gra planszowa z plastikowych zakrętek po napojach , a  inspiracje dotyczące zasad gry zostały zaczerpnięte ze świata bajek i baśni. Powstało domino z książek, a wymarzony wakacyjny dzień dzieci narysowały kredami. Przenieśliśmy się do przeszłości odwiedzając Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu oraz bawiąc się w zabawy naszych dziadków. Odbyło się szkolenie detektywistyczne, podczas którego uczestnicy rozwiązywali liczne zagadki, łamigłówki. Wyjątkowe warsztaty związane z historią pisma i książki poprowadziła Pani Izabela Skrzypiec-Dagnan. Dzieci miały okazję popróbować swoich sił naśladując  pismo obrazkowe, klinowe oraz  średniowieczną kaligrafię.  Na dalszy wakacyjny czas życzymy dzieciom wspaniałych, bezpiecznych przygód.