Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

75 LAT BIBLIOTEKI GMINNEJ W PODEGRODZIU POWIATOWY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Treść

W dniu 9 maja 2024 Biblioteka Gminna w Podegrodziu obchodziła swoje 75 urodziny. Jak zapisano w  Kronice Biblioteki pod datą 1949 ,, Z punktu bibliotecznego przy Szkole Podstawowej powstaje Gminna Biblioteka.” Uroczystość, która odbyła się w czasie trwania 21 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przywiodła do naszej siedziby, Bibliotekarzy z terenu Powiatu Nowosądeckiego, którzy wraz z nami świętowali Powiatowy Dzień Bibliotekarza i nasz jubileusz. Konferencję wzbogacił wykład Pana Wojciecha Bonowicza ,, Czy  literatura może nam dać nadzieję.”

W spotkaniu udział wzięły władze samorządowe Powiatu Nowosądeckiego, Gminy Podegrodzie, Miasta Stary Sącz. Gościliśmy także dyrektorów zaprzyjaźnionych instytucji kulturalnych i oświatowych współpracujących z Biblioteką Gminną w Podegrodziu. Nagrody Starosty Nowosądeckiego w uznaniu szczególnych zasług w działalności na rzecz upowszechniania czytelnictwa, oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza na Sądecczyźnie otrzymały Pani Alicja Grzesik- dyrektor Biblioteki Gminnej w Podegrodziu, Pani Małgorzata Oleś – bibliotekarz , Złote Jabłko Sądeckie otrzymała Pani Bożena Pasiut, Srebrne Jabłko Sądeckie Pani Agnieszka Kwoka.

 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i gratulacje w imieniu własnym, dziękujemy Wszystkim byłym  pracownikom  Biblioteki Gminnej w Podegrodziu za pracę. Życzymy Naszym czytelnikom wszelkiej radości i nadziei ,którą daje nam literatura. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki w Podegrodziu, oraz jej Filii w Brzeznej, Olszanie, Gostwicy.

/zdjęcia dzięki uprzejmości Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, fot. Rafał Kubik/

 

 

 

 

 

15093